O nás

Naše Bez obalová parta, která se s Vámi vždy ráda uvidí. 🙂 Zleva: Barča, Zuzka, Jana D., Dana, Janča K., Iva.
Jsem Dana – maminka třech dětí, manželka, sociální pracovnice v Charitě Vlašim, dcera, … 🥰 Na rodičovské dovolené jsem si uvědomila, jak mi vadí, že denně produkujeme tašku plastového odpadu. Jako jediné východisko se zdálo – začít nakupovat ještě více bez odpadu. ☘ 🌍 Obešla jsem místní organizace a živnostníky, zda se někdo chystá rozšířit svůj sortiment tímto směrem. Nikdo to bohužel v plánu neměl. 😕 Protože jsem žena činu, dojela jsem se podívat do Bez obalu v Hradci Králové, kde jsem se na první pohled i nákup zamilovala a začala měnit sen v realitu. Podařilo se mi najít prostory, spolu s kamarády a obr rodinnou podporou jsme víc než dva měsíce pracovali a pracovali, až jsme mohli 11. 11. 2019 otevřít ve Vlašimi vlastní Bez obal. ❤ 🌍 Dělá mi velkou radost, přestože mě jeho provoz stojí hodně sil, času, komunikace i každodenního počítání. Fungování našeho Bez obalu mi dává smysl. Rozmýšlím, co, kdy a od koho objednat, abychom dostáli všem závazkům a nabízeli dostatek kvalitních, ideálně lokálních výrobků dodávaných nejlépe ve vratných obalech. 🍶🍵🧽 Těší mě, že můžeme společně pomáhat nám všem na cestě k svobodnějšímu a zodpovědnějšímu životu. Tak jako mnohým z vás i nám doma odpadu podstatně ubylo. Kdyby se podařilo, aby takto fungovalo ještě více lidí, žilo by se mi ještě lépe. Jsem vděčná za každého člověka, který přistupuje k naší planetě s úctou a respektem. Budu moc ráda, pokud si tento způsob života zamilují a osvojí i naše děti. Snad jsme a budeme inspirací pro ostatní. Tolik můj – náš bez obalový příběh, který se denně i díky vám naplňuje. 💚 Děkuji za šíření těchto myšlenek i podporu našeho Bez obalu. D.
Jmenuji se Iva a jsem velkým příznivcem používání kvalitních a lokálních surovin, a to je přesně to, o co u nás v Bez obalu jde. Jako máma dětí s různými alergiemi velice oceňuji široký výběr v našem obchůdku a možnost sdílení zkušeností s vámi – našimi příznivci, a to vše s velkým bonusem pro naši přírodu – jsme Bez obalu. 🌍 🌞Ahoj, já jsem Zuzka a studuji na vlašimském Gymplu. Práci v Bez obalu mám moc ráda, protože spojuje přesně to, co mě baví. Poznávám nové lidi, rozšiřuji si obzory, objevuji nové možnosti nakupování a navíc pomáhám, abychom společně vytvářeli minimum odpadu. Tématika ochrany přírody a šetrného stylu života je mi velmi blízká. Proto mi práce v našem obchůdku přináší nejen radost, ale dává i smysl. ❤K tématu environmentalistiky jsem se dostávala postupně od mých 20 let. Zájem o to, jak to u nás na planetě v tomto ohledu funguje a jaké nástroje máme k udržení kvality života lidí a životů všech ostatních, neméně důležitých, organismů, mě posunul ke studiu Environmentálních studií a udržitelného rozvoje na Univerzitě Palackého v Olomouci. Tam jsem i poprvé začala pracovat v tamním bezobalovém obchůdku. Nejvíc mě naplňovalo být v přímém kontaktu se zákazníky a nahlédnout do zákulisí tohoto odvážného a doposud ne tolik běžného konceptu nakupovaní potravin. Jsem vděčná, že takovýto obchůdek máme i v mém současném místě pro život a že můžu být opět jeho součástí a stát za jeho pultem. 🥰 BarčaJmenuji se Dana jsem mamkou zakladatelky Vlašimského Bez obalu. Bydlím v Otročicích kousek od Čechtic. Ráda pracuji na zahrádce, tvořím dekorace z přírodnin a dělám si to doma hezké. Když jsem šla do důchodu, poprosila mě dcera, zda bych v Bez obalu vypomáhala. Je to pro mě příjemné zpestření, chodit mezi milé zákazníky, nabízet jim novinky a povídat si třeba o sbírání bylinek, pěstování zeleniny a dalším.

Co se u nás děje / dělo se dočtete ve složce Aktuality

Kdo Vás obslouží tento týden?Dopoledne 9 – 13 hod.Odpoledne 14 – 18 hod.
Pondělí EliškaEliška
Úterý EliškaEliška
StředaIvčaIvča
Čtvrtek IvčaDanča
Pátek ZavřenoZavřeno
Sobota Zavřeno
Plánované akce v Bez obalu Vlašim i jinde:
*?. 2024 () Bez obalu Vlašim 18:00 – 21:00
Smysluplné rozhovory: zamýšlení a povídání do hloubky na náhodně vylosované otázky v bezpečném prostředí podobně smýšlejících lidí. Účastnický poplatek 100 Kč zahrnuje malé občerstvení 😉 Více informací – včetně přihlašování osobně nebo e-mailem: bezobaluvlasim@gmail.com nebo tel. 608 833 026
Pokud Ti zrovna nevyhovuje termín, ale chceš si do hloubky povídat, můžeš si přijít koupit Smysluplné rozhovory s 60 otázkami třeba k nám do Bez obalu Vlašim.

Pokud byste nás chtěli navštívit třeba i ve větší skupině, dozvědět se víc, jak předcházet tvorbě odpadu, budeme moc rádi. Dejte nám vědět, kdy se k nám chystáte a připravíme vám program na míru 😉 Případně můžeme zajet i my k vám. Hezké dny a těšíme se na viděnou 🙂 Přihlašování osobně, emailem: bezobaluvlasim@gmail.com nebo na tel. 608 833 026.

Součástí našeho obchůdku je i Komunitní půjčovna inspirativních knih, her a pomůcek na téma zero waste, zdravého stravování, vaření a fermentování, smysluplné práce, dobrého života nebo ekologického zemědělství. Každý si může půjčit knihu či hru / pomůcku zdarma (na měsíc či dle potřeby i déle).
Případně i nějakou přinést a naši půjčovnu tak obohatit.