Vzdělávání a setkávání v Bez obalu Vlašim

Pro školy, školky i další zájemce rádi připravíme a zrealizujeme, u nás v Bez obalu nebo u vás (do cca 20 km od Vlašimi), zážitkový edukativní program (workshop) s tématem zero waste. V případě zájmu, nás kontaktujte emailem nebo tel.

Pravidelná Sdílená setkání pro všechny zájemce o nulový odpad (zero waste), ekologický provoz domácnosti, šetrné zacházení s přírodou, energiemi i vlastními silami plánujeme na čtvrtý čtvrtek v měsíci od 18 do 19:30 v Bez obalu Vlašim. Vstupné zdarma, kapacita 10 – 20 účastníků, podle toho co nám aktuální situace dovolí. Drobné občerstvení zajištěno. Zájemci se mohou hlásit osobně, tel. 608 833 026, email: bezobaluvlasim@gmail.com, nebo přes facebook události.

Ve čtvrtek 24. 9. proběhlo u nás v Bez obalu první sdílené setkání na téma Domácnost bez odpadu. Všem zúčastněným patří velké díky, bylo to moc příjemné i přínosné. Potěšila nás spousta radostí, které komu fungují, že v některých domácnostech tvoří bioodpad i víc než polovinu veškerého odpadu, … Zároveň jsme narazily např. na otázku: “Kam s Bioodpadem ve Vlašimi v zimě, kdy z města zmizí hnědé popelnice na bio. V některých městech mají komunitní kompostéry, v kterých odpad nezmrzne…. Zkusíme zjistit zda půjde vyřešit. Bavili jsme se o obalech, dalších možnostech snižování odpadu, Vánocích, … Máte doma např. pravidlo věc za věc? Pokud byste se chtěli nechat inspirovat minimalismem Bey Johnsonové, procvičit si trochu angličtinu, zde je odkaz na zajímavé video z její návštěvy v Čechách.

Další setkání s tématem eko úklid se mělo konat 22. 10. 2020, bohužel situace kolem Corona viru našim setkáním nepřeje a tak budeme muset posečkat než se opět budeme moci sejít osobně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *